arama

En iyi kış lastiği hangisidir? Sizin için en uygun ve güvenilir lastiği seçtik

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • refahgazetesi refahgazetesi

Kış aylarının gelmesi ile soğuk ve yağmurlu havalar aracımızın yolda tutunmasını ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak için kar lastiği takmak mecburiyetindeyiz.

Ülkemizde kullanılan binek araç kategorisinde en iyi 6 lastik marka ve modelini nedeniyle sıralayacağız.

Bu sıralamada lastik boyutuna göre performans sıralamasının değişebileceğini unutmayınız.

  • A (yeşil) = En yüksek verimliliği
  • G (kırmızı) = En düşük verimliliği göstermektedir.

En iyi kış lastiği hangisidir sorusunun cevabı hem fiyat hemde performans olarak Nokian WR Snowproff listemizde en kötü kış lastiği ise performans bakımından Lassa Iceways 2 oldu. Nokian ile aynı performans değerine sahip olmasına rağmen fiyat nedeniyle 1. sırada Nokian yer alıyor.

Lastiklerin desibel değeri sürüşteki sesi ifade etmektedir. Listemizde en düşük 69 en yüksek ise 72 değerini görüyoruz.

1. Nokian WR Snowproff Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından C ve Hava koşulları olarak B puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 69 desibel oldukça iyi bir rakam.

2. Michelin Alpin 6 Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından C ve Hava koşulları olarak B puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 69 desibel olarak görüyoruz.

3. Pirelli Winter SnowControl Serie 3 Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından E ve Hava koşulları olarak B puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 72 desibel olarak görüyoruz.

4. Petlas SnowMaster W651 Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından E ve Hava koşulları olarak C puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 71 desibel olarak görüyoruz.

5. Goodyear Ultragrip 8 Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından E ve Hava koşulları olarak C puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 70 desibel olarak görüyoruz.

6. Lassa Iceways 2 Kış Lastiği Benzin tüketimi açısından E ve Hava koşulları olarak E puan almış bulunmakta. Ses düzeyi olarak 71 desibel olarak görüyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ